חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הפעילות שלנו/ יום עיון לזוגות חורף תשפ"ב

ביט' כסלו יצא לפועל יום עיון מיוחד במינו שהביא בשורה ייחודית וחדשה לציבור הזוגות שאחד מהם מתמודד עם מחלת מעיים קרוהן או קוליטיס.
יום העיון התקיים במלון ציפורי בכפר בקיבוץ חפץ חיים תוך הקפדה ושימת לב הן לתכנים, והן למעבירי התוכן שהיו ברמה מקצועית עם רופאים ורבנים מהשורה הראשונה.
גם נושא האוכל כמובן היה מוקפד ומותאם לציבור חולי IBD והמוזמנים יכלו ליהנות מארוחה בשרית מושקעת בהתאם לצרכיהם.
יום העיון נחלק לשני מושבים מקצועיים, כאשר בחלקו הראשון של היום שם הארגון דגש על תכנים הקשורים לתחום הגסטרו והדלקת. ובחלקו השני של היום הדגש היה על המקום הזוגי וההתמודדות בזוגיות עם מחלה כרונית.
יום העיון נפתח בהרצאה מקצועית ומרתקת מתובלת בהומור, מפי הרב נחום דיאמנט שליט"א, מרצה מוכר בתחום הזוגיות.
לאחר הפסקה של תפילת מנחה וארוחת צהריים, מסר הרב אברהם כהן (כמה קשה להוסיף) זצ"ל, שהיה יו"ר אגודת 'עזרה ומזור', הרצאה בנושא דיאטת הד.פ.מ.- דיאטה שרבים מחולי הקרוהן עושים אותה בהצלחה רבה ומצליחים להגיע לרימסיה. הרב כהן הסביר את עיקרי הגישה ואיך הדיאטה פועלת ולבסוף גם ענה לשאלות של המשתתפים.
בשלב זה התפצלו המשתתפים ל 2 קבוצות, גברים ונשים.
באולם הגברים נערכה הרצאה מקצועית בנושאי תזונה סביב מחלות מעי דלקתיות, עם ד"ר אורן לדר רופא גסטרו ילדים מומחה מטעם בית החולים שערי צדק. כאשר במקביל נערכה באולם הנשים הרצאה באותו נושא, עם הגב' א. מועלם- דיאטנית קלינית מטעם מכון הגסטרו בבית החולים שערי צדק.
לאחר מכן, באולם הגברים נערך שיח פתוח עם ד"ר בנימין קוסלובסקי, רופא גסטרו מומחה מטעם מכון הגסטרו בבית החולים שערי צדק, שענה על שאלות מהקהל ודיבר על נושאים רגישים וחשובים סביב זוגיות עם מחלת מעיים כרונית.
בזמן זה, הייתה אמורה להיות הרצאה מקצועית ושיח פתוח לנשים, עם פרופסור שטרית, רופאה ידועת שם במקצועיות ואנושיות ממכון הגסטרו בשערי צדק, אך נבצר ממנה ברגע האחרון להגיע.
במקומה הובאה הרצאה מקצועית בנושאי זכויות בביטוח לאומי, תוך מתן אפשרות לשאלות ותשובות.
לאחר הפסקה קצרה, המשיכו ההרצאות במושב הזוגיות.
באולם הגברים נערכה הרצאה מקצועית עם הרב מ. שטרן, עו"ס ומטפל זוגי ובאולם הנשים מסרה הרצאה מחזקת ומרגשת במיוחד, הרבנית ניישטאט (כיום, ע"ה)
הרצאת הסיום שחתמה את היום המרומם והמיוחד הייתה הרצאתו של הרב שטרן, עו"ס ומטפל זוגי שדיבר על נושא התקשורת וכיצד היא יכולה להביא לדברים טובים בין בני זוג למרות האתגר עימו הם מתמודדים.
המשתתפים קבלו שי מפנק ויוקרתי והתקשו לעזוב את המקום, שנתן להם כל כך הרבה ידע, תמיכה, והרגשת חיבור שהם לא לבד בסיפור הזה.

*המידע המופיע באתר הוא מידע כללי בלבד. אין לראות בו ייעוץ רפואי כלשהו או המלצה לטיפול, ואינו מהווה תחליף לחוות דעת מקצועית או לטיפול רופא מוסמך. באם הנך חולה, אנו ממליצים על פניה לרופא מוסמך לצורך קבלת אבחנה וייעוץ. 

מאמרים נוספים:

הצטרפו לרשימת התפוצה של עמותת עזרי מעם!

כל החדשות, כל האירועים, כל העדכונים!