חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הרבעון הקודם של הפעילות שלנו/ סיון-אלול תשפ"ג

פעילות ארגון עזרי מעם

סיוון

מפגש תמיכה תקופתי בשלוחת נשים

בחודש סיוון התקיים מפגש ערב חוויתי מהנה מגבש ומעצים לנשים המתמודדות עם קרוהן או קוליטיס.
מפגש כזה הוא הזדמנות לבוא להכיר מקרוב, לשמוע עוד חברות שנושאות את אותו המשא, נוסעות באותו המסע, ועצם השהייה ביחד- כבר נותנת המון כוח ומעצימה, מקלה את ההתמודדות ומכניסה הרבה קלילות למושג הכבד- 'מחלת מעיים'
במפגש שנערך במרפסת גג משופצת ורחבת ידיים, המשקיפה על נוף מרהיב, התכנסו עשרות נשים מערים שונות כדי לקבל כוח אחת מהשנייה ולהתחזק ביחד.
המפגש נערך סביב שולחנות ערוכים בארוחת ערב קלילה ומותאמת אשר כל אחת הייתה שותפה בה בהבאת מאכל אחר. הכנת האוכל במשותף בצורה שתתאים לכולן, גם היא הוסיפה לתחושת הלכידות.
לאחר היכרות וכמה משחקי חימום נחמדים באווירת 'קרוהן וקוליטיס' התיישבו הנשים לארוחה כשמייד לאחר מכן הוזמנה מפעילה לסדנת סבונים ריחנית באווירה משחררת ונחמדה.
הנשים יצאו מחוזקות ומלאות אנרגיה חיובית בתחושת 'ביחד' כשהן לא גומרות להודות על הערב המקסים.

תמוז

בחודש תמוז התקיימו שני מפגשים האחד בשלוחת הגברים והשני בשלוחת הבחורים
שלוחת בחורים
בשלוחת הבחורים התקיים מפגש חוויתי ומעצים בביתו של מנהל השלוחה, הרב מרוויס. יותר נכון, בחצרו המרווחת והמטופחת, סביב שולחנות ערוכים בארוחת ערב בשרית עשירה ומותאמת.
החברים, כמו תמיד, לא רצו לעזוב ונשארו לשבת ולדבר, לדון ולהתפלסף על כל נושא שבעולם הקשור במחלות מעי דלקתיות ועצם השהות המשותפת, בעיקר בגילאים צעירים אלו, נותנת הרבה כוח ואף ידע, להתנהל נכון עם המחלה סביב מסגרת ישיבתית ועוד.
שלוחת גברים
בשלוחת הגברים נערך מפגש, גם הוא, במרפסת גג בביתו של אחד החברים.
יש חיבור מאד חזק כאשר חבר מהשלוחה מארח את כולם אצלו.
במפגש זה, כמו קודמיו, השתתפו עשרות חברים שבאו מכל ערי הארץ כדי לקבל את הכוח שבקבוצה.
המפגש נערך סביב שולחנות ערוכים וכלל שיחת חיזוק מהרב י' וייספיש שדיבר על נקודת מבט ייחודית לחולי קרוהן וקוליטיס, שאם הם מסתכלים על ההתמודדות כמתנה כל ההרגשה והתייחסות למחלה יכולה להשתנות ולהשתפר. וכאשר אתה מרגיש כך, גם הסביבה מקבלת את השדר ולא מתייחסים אליך כאל מסכן.
כמובן שהיה גם שיח חברים שגולש כתמיד לשעות הקטנות של הלילה.
לא צריך יותר מזה בשביל לבוא לשבת עם עוד אנשים שנמצאים באותה סירה ופשוט לשהות בחברתם על כל המשתמע מכך.


שלוחת בחורות
הטיול הגדול של הקיץ
בשלוחת הבחורות ישנו דגש בכל שנה בתקופת הקיץ על הוצאת טיול/ מחנה על מנת לאפשר לבנות לחוות את היציאה ביחד בצורה המאפשרת להן לעשות זאת.
לרוב, ישנן בנות שלאורך כל השנה לא יכולות להשתתף בפעילויות חוץ בית ספריות עקב המגבלות שיש להן, הן עם שירותים צמודים והן עם האוכל המותאם והמיוחד להן. אצלנו ב 'עזרי מעם' המטרה לתת לכל אחת להרגיש שהיא בחורה רגילה שיכולה לקבל את הכוח הזה בצורה הנכונה לה.
פעילות הקיץ היא הדובדבן שבקצפת והבנות מחכות לה כל שנה בכיליון עיניים.
בארגון שמים דגש על המסלול, על נוחות ושינוע, אוכל ויחס מותאם לכל אחת בהתאם לצרכיה.
השנה, הטיול לצפון כלל אטרקציה רטובה של טורנדו בחוף הציורי של אכזיב, אתר ראש הנקרה, ארוחת ערב מותאמת 'פיקניק' בטבע, שהוזמנה במיוחד למקום ותפילה במירון לסיום.
האווירה הייתה מחבקת ומאפשרת ונתנה כוח לכל אחת להמשיך את היום יום בגב זקוף וחזק יותר.

אב
שלוחת נשים ונערות

במהלך חודשי הקיץ פעל הארגון לשיתוף פעולה עם 'עזר מציון' למען נשים ונערות מתמודדות בפתיחת קבוצה פרטנית לקורס התעמלות במים.
זה המקום להודות ל'עזר מציון' ולנשים היקרות ל' וב' על המאמצים והרצון לעזור!
הקורס התקיים בבריכה גדולה ומחוממת ונתן הזדמנות לחולות לקבל משהו טיפולי אך מהנה, בשחרור גופני המתאים לצרכיהן.
המשוב החיובי והביקוש לעוד קבוצות הוכיח כי המאמץ לשת"פ כזה, היה שווה.
ואכן, הקבוצה הבאה בדרך….

אלול
שלוחת צעירות

בחודש אלול התקיים מחנה קיץ בשלוחת הצעירות אותה מנהלות שתי מתנדבות משלוחת הבחורות.
השלוחה החלה במס' קטן של בנות וכיום גדלה והכפילה את עצמה.
המחנה התקיים בטבריה, וכלל יומיים מלאים פלוס לינה של לילה אחד. גם במקרה זה, יש בנות שזה להן המחנה הראשון מחוץ לבית במסגרת הקרוהן או הקוליטיס. התכניות כמו גם האוכל והמיקום מחושבן לפי כל הצרכים ומותאם לגמריי.
במחנה קבלו הבנות תכנים מקצועיים, הווי וחיזוק וחזרו הביתה מלאות אנרגיות ועוצמה להמשיך את המסע האישי עם מחלת מעיים כרונית.

*המידע המופיע באתר הוא מידע כללי בלבד. אין לראות בו ייעוץ רפואי כלשהו או המלצה לטיפול, ואינו מהווה תחליף לחוות דעת מקצועית או לטיפול רופא מוסמך. באם הנך חולה, אנו ממליצים על פניה לרופא מוסמך לצורך קבלת אבחנה וייעוץ. 

מאמרים נוספים:

הצטרפו לרשימת התפוצה של עמותת עזרי מעם!

כל החדשות, כל האירועים, כל העדכונים!