חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיול מותאם לחולי קרוהן: שלוחת הגברים צברה בריאות וכוח בטיול חווייתי ומהנה במיוחד

טיול מותאם לחולי קרוהן - מפל הג'ילבון

ממשיכים בדרך עם טיול מותאם לחולי קרוהן: שלוחת הגברים צברה בריאות וכוח בטיול מותאם ומהנה במיוחד. עשרות חברי השלוחה משני אגפיה נהנו מטיול חוויתי ומשחרר ומילאו את מאגריהם בכוח לקראת המשך ההתמודדות. לבריאות!

שלוחת הגברים של ארגון עזרי מעם על שני אגפיה, אגף האברכים ואגף הבחורים, יצאו יחדיו אל חיק הטבע, לבלות, להשתחרר, ובעיקר – לצבור כוחות והרבה בריאות לקראת המשך ההתמודדות. שלוחת הגברים צברה בריאות וכוח בטיול מותאם לחולי קרוהן אליו הגיעו עשרות מחברי השלוחה ויחד הם צברו שעות ארוכות של מפגש ארוך ומשותף, מלא בהנאה, ובידידות אמת שיש בה הרבה מן הכרת הצרכים של הסובבים כולם ואין סוף מידע חשוב, עידוד ותמיכה שעוברים בהנאה מרובה בין בילוי למשנהו.

האברכים והבחורים מכל רחבי הארץ חברו יחד למסע שהחל את דרכו מאזור ירושלים ואזור המרכז והרחיק נדוד עד לצפון הרחוק, שם, בינות לנוף ההרים המוריקים ובינות לצמחיה העשירה והפורחת התחילו את דרכם בשיט קייאקים מהנה על נהרות החצבני והירדן. בין המפלים לזרמי המים נעלמו להם הקרוהן, הקוליטיס ושאר המחלות הנלוות; ולרגע היה נראה כאילו משפחה אחת גדולה ומלוכדת יצאה לטיול 'בין הזמנים' קלאסי: רסיסים ונתזי מים הרטיבו הכל; גם את המעי – דק או גס…

משם המשיכו המשתתפים בדרכם אל מפל הג'ילבון, כשבדרך מושמע שיעור תורני קצר ואקטואלי מפי אחד המשתתפים. מאות המדרגות שמגיעות אל המפל הענק ראו דברים רבים – אך אין ספק שאת מראה פעמיהם של אנשי 'עזרי מעם' מדלגים בקלילות בין הרים ובין סלעים בדרך אל בריכת המים הגדולה הם לא ציפו לראות: מבית החולים או מהבית, מקשיי היום יום ומכאבי הבטן הם מיהרו היישר אל מתחת נתזיו העזים של מפל הג'ילבון שזהר בקשת אור מהודרת לקראת הבאים. המים הקרירים באו על נפש עייפה מזריקות, עירויים ותרופות, ולקול שירת הנוכחים צעדו כולם את הדרך חזרה אל דרכי ההסעה, המטפסים ועולים בשבילים המתפתלים בצוק הגבוה.

הדרך מהג'ילבון אל חוף כינר חלפה ביעף; עוד לא עלו אל כלי הרכב וכבר הגיעו הנוכחים אל מחוז חפצם. כשנהנים יחד – הזמן עובר במהירות הבזק!

בחוף כינר סעדו הנוכחים את ליבם בסעודת מצווה כיד המלך שהוכנה על ידי מתנדבים, ובמקום נערך מעמד סיום מסכת על ידי אחד המשתתפים. האוכל הבריא הותאם כמובן באופן מיוחד למשתתפים החולים במחלות מעי דלקתיות, ושעה שהסעודה הסתיימה מיהרו חלק מהבאים אל מימי ימת הכינרת, לטבול ולשכשך את עצמם, תופסים רגע אחרון של השמש השוקעת ושל היום המהנה ההולך ומסתיים.

תפילת מעריב שנערכה ברוב עם כמעט וחתמה את האירוע, אלא שהשעה המאוחרת לא עצרה את המשתתפים שניצלו את הדקות האחרונות לחוויה משותפת; בדרך חזור ישבו כולח יחדיו והשיחו את ליבותיהם בפני סובביהם – מי בנטילת עצה ומי בנתינתה, מי באוזן קשבת ומי בעידוד ובחיוך, כולם יחדיו, מבוגרים וצעירים, אברכים ובחורים, ניכר היה שבמהלך היום הוסרו כל המחיצות, אם היו כאלו. העייפות של אחרי יום ארוך ואינטנסיבי כמעט ולא הורגשה: מי הוא זה שיוותר על מיצוי של כל רגע וכל שניה מהחוויה המשותפת המחזקת והמהנה…? אף לא אחד!

נאחזים בשעות של היופי, של החוויה ושל ההנאה שבו כולם אל בתיהם כשהם מלאים סיפוק, אחוזים באנרגיות חדשות וטעונים בכוח, בריאות וחוויות משותפות שמשאירות טעם של עוד.

*המידע המופיע באתר הוא מידע כללי בלבד. אין לראות בו ייעוץ רפואי כלשהו או המלצה לטיפול, ואינו מהווה תחליף לחוות דעת מקצועית או לטיפול רופא מוסמך. באם הנך חולה, אנו ממליצים על פניה לרופא מוסמך לצורך קבלת אבחנה וייעוץ. 

מאמרים נוספים:

הצטרפו לרשימת התפוצה של עמותת עזרי מעם!

כל החדשות, כל האירועים, כל העדכונים!