חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מודולן (Modulen)

מודולן מסובסד: פחית מודולן 400 גרם, תזונה משלימה במצבי דלקת לחולי מעיים

מודולן הינו תוסף תזונתי להשלמה או כמזון ייעודי בלעדי למשך מס' שבועות הניתן במחלת קרוהן פעילה בעיקר בגלל חוסרים תזונתיים
או במטרה לתת למעי לנוח בזמן דלקת פעילה, ולאפשר לו לקבל מזון קל לעיכול.

החסרים התזונתיים מתקיימים בעקבות המצבים הבאים:
תת ספיגה – הדלקת יכולה להשפיע באופן ניכר ומשמעותי על יכולת הספיגה של המעי. כתוצאה מכך יכולים להופיע בקרב החולים חסרים של מינרלים וויטמינים שונים ובמצבים חמורים החסרים יכולים להוביל למחלות כגון אוסטיאופורוזיס, אנמיה ועוד.
חוסר צריכה מספקת – מאחר ובזמן ההתקפים החולים סובלים מתסמינים שונים שפוגעים באיכות החיים שלהם בתגובה לאכילה, רבים מהם מפחיתים בצורה ניכרת את נפח הארוחות שלהם, חלקם נמנעים מצריכת מזונות מסוימים וישנם אף חולים שמפתחים חרדה מפעולת האכילה עצמה. תסמינים אלו כוללים בין היתר שלשולים, הקאות, בחילות, כאבים חריפים בבטן, דימום במערכת העיכול ועוד.
אובדן של חומרי תזונה – גם אם החולה צורך תזונה מאוזנת, הרי שלעתים חומרי ההזנה נאבדים כתוצאה משלשולים, הקאות ואפילו כתוצאה ממקרים של דימום מסיבי ממערכת העיכול (דימומים חזקים ותכופים עלולים להביא למצבים של חסר בברזל).
מה זה מודולן Modulen IBD?
מודולן Modulen IBD הוא תכשיר הזנה רפואי שמיועד לילדים ומבוגרים כאחד.

התכשיר מיוצר על ידי חטיבת המזון הרפואי של נסטלה ומשווק בישראל על ידי מגאפארם. התכשיר משווק בפחיות שמכילות אבקת מודולן Modulen IBD וניתן בהנחה משמעותית למבוטח על ידי מרשם רופא.

את האבקה מערבבים במים בלבד ותוך שניות נוצר משקה בטעם של וניל. בתכשיר ניתן להשתמש החל מגיל חמש ובאפשרותו לספק הזנה מלאה ולמנוע חסרים. אפשר להשתמש בו באופן בלעדי או בתוספת של ארוחה אחת בלבד. בהמלצת דיאטנית בלבד ניתן לבדוק אפשרות של הוספת חצי בננה או תותים קפואים למשקה, על מנת לווסת את טעמו ולהקל על השתייה.

יש לשתות את המודולן כשהוא קר מאד.

המודולן מכיל חלב נוכרי והוא מאושר לשימוש מטעם בד"ץ לונדון

לצורך רפואי יש לעשות שאלת רב בנוגע לכשרות

*המידע המופיע באתר הוא מידע כללי בלבד. אין לראות בו ייעוץ רפואי כלשהו או המלצה לטיפול, ואינו מהווה תחליף לחוות דעת מקצועית או לטיפול רופא מוסמך. באם הנך חולה, אנו ממליצים על פניה לרופא מוסמך לצורך קבלת אבחנה וייעוץ. 

מאמרים נוספים:

הצטרפו לרשימת התפוצה של עמותת עזרי מעם!

כל החדשות, כל האירועים, כל העדכונים!