חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עזרי מעם לקרוהן וקוליטיס אצל ח"כ משריקי

ח"כ משריקי הודיע לראשי 'עזרי מעם לקרוהן וקוליטיס':

ועדת הבריאות תדון בטיפול בקרוהן וקוליטיס בפריפריה

יו"ר ועדת הבריאות אירח בלשכתו את ראשי ארגון 'עזרי מעם לקרוהן וקוליטיס' ודן איתם בצרכים הרבים של החולים, לקראת דיון המעקב הצפוי בוועדה בקרוב • ח"כ משריקי הדגיש בפגישה כי הנושא יהיה מרכזי בפעילותו ויעמוד לימין החולים

ראשי ארגון 'עזרי מעם לקרוהן וקוליטיס' נפגשו עם יו"ר ועדת הבריאות של הכנסת, ח"כ יוני משריקי, בכדי לדון עימו בצרכים הרבים של חולי הקרוהן והקוליטיס מהמגזר החרדי בפרט והמגזר הכללי בכלל.

ח"כ משריקי עדכן את ראשי הארגון כי בהמשך לפנייתם בנושא, החליט לכנס את הוועדה בקרוב בכדי לקיים דיון מעקב בנושא טיפול במחלת הקרוהן והקוליטיס בפריפריה, לאחר שהוועדה התכנסה בנושא לפני כחצי שנה וסיכמה שמשרד הבריאות יקיים עבודה בנושא ויחזור עם מסקנות.

ח"כ משריקי הדגיש בפגישה כי במסגרת תפקידו כיו"ר ועדת הבריאות מתכוון להקדיש זמן ומאמץ לשיפור הטיפול הרפואי עבור חולי הקרוהן והקוליטיס ולעמוד על כך שמערכת הבריאות תתייחס בהתאם למחלה הכרונית המתפתחת בעשרות השנים האחרונות.

עוד הוסיף כי לצד העבודה במסגרת דיוני הוועדה, לשכתו מהווה אוזן קשבת לפניות ציבור בכל נושאי הבריאות והוא מטפל באופן אישי במקרים פרטניים המצריכים התייחסות שונה ולא זכו לתשומת לב מספקת מצד המערכת.

ב'עזרי מעם' הציגו ליו"ר ועדת הבריאות את הצרכים הרבים שיש לחולי הקרוהן והקוליטיס והיעדר המענה המתאים כיום במרכזי ה-IBD הקיימים, בכל הארץ בכלל ובפריפריה בפרט. בפגישה נידונה ההקמה הצפויה של מרכזים חדשים בצפון ובדרום והצורך לוודא שיהיו בסטנדרטים ראויים.

מנכ"ל ארגון 'עזרי מעם לקרוהן וקוליטיס', חיים פיליפ, סיכם את הפגישה בשביעות רצון ואמר כי "מהפגישה עם הרב משריקי ניתן להתרשם כי בראשות ועדת הבריאות עומד כיום איש ציבור מסור מהמעלה הראשונה ויצאנו מעודדים לקראת הדיון הצפוי בוועדה בנושא".

*המידע המופיע באתר הוא מידע כללי בלבד. אין לראות בו ייעוץ רפואי כלשהו או המלצה לטיפול, ואינו מהווה תחליף לחוות דעת מקצועית או לטיפול רופא מוסמך. באם הנך חולה, אנו ממליצים על פניה לרופא מוסמך לצורך קבלת אבחנה וייעוץ. 

מאמרים נוספים:

הצטרפו לרשימת התפוצה של עמותת עזרי מעם!

כל החדשות, כל האירועים, כל העדכונים!